top of page

Představte si svobodu pohybu, čerstvý vzduch, klid a mír. Jednoznačně luxusní nádhera.

ALJAŠKA

Objevte místa, která jsou nepředvídatelná, nedotčená a jedinečná. Zažijte nejdivočejší oblast Spojených států, kde se nacházejí staré pohoří,  nedotčená přírodní jezera a řeky plné lososů... Nachází se zde nejvyšší hora Severní Ameriky Denali dříve Mount McKinley (6 194 metry nad mořem) a nejrozsáhlejší pevninské ledovce severoamerického kontinentu. Veliká Aljaška je krajinou bez nákupních středisek, přecpaných silnic a fast foodu. Divočina je tím nejlepším, co může Aljaška nabídnout. Prezentuje naprostou čistotu, nedotčenost a zároveň neúprosnost přírody.

Můžete lézt po horách, zdolávat divoké řeky v kánoích, s mačkami na nohou přecházet ledovce. Anebo se pokusit na Klondiku oživit zašlou slávu zlaté horečky. Zkuste jízdu se psím spřežením, jděte si zarybařit a ulovte si velkého halibuta, nebo si zaleťte na vzdálený ledovec a pozorujte medvědy, kteří jedí plody na otevřených polích. Vrcholem vaší cesty mohou být skvělé služby  pilotů, kteří vám ukáží skutečné krásy této země !

ANCHORAGE - 1. den

Váš řidič vás vyzvedne na letišti a dopraví do hotelu Alyeska Resort v Girdwoodu na Aljašce, které je jedno z nejlepších lyžařských středisek. Girdwood je malé městečko asi 30 mil od Anchorage a zde budete pobývat první dvě noci. (Doba jízdy je přibližně jednu hodinu) Dnes večer oslavíte začátek aljašského dobrodružství s vynikající večeří v oceněné restauraci Seven Glaciers. Příjezd do Národního parku je už jedinečným zážitkem, protože se vyvezete scénickou lanovkou, která vás vyveze 2 300 metrů nad mořem na horský vrch, kde se nachází restaurace. Vychutnáte si klasické aljašské pokrmy a panoramatický výhled na neuvěřitelné ledovce a lesknoucí se oceán. 

Přenocování v hotelu Alyeska.

Alyeska hotel

GIRDWOOD - 2 den

Po vydatné snídani budete od 8:30 hod se vypravíte s místním průvodcem na jízdu na sáňkách se psím spřežením (Husky) a vychutnáte si let helikoptérou nad pohořím Chugach na ledovec Punch Bowl, 3200 metrů nad mořem! Jedná se o obří sněhové pole, které je obklopeno vrcholy a údolím. Zde se dovíte více o výcviků psů Husky a o jejich věčné vytrvalosti. Vaše jízda kolem ledovce může začít, ale jedině s  teplým a  oblečením, robustními botami a slunečními brýlemi. Po obědě se vydáte na fantastickou tůru do aljašské krajiny ! Obklopeni vysokohorskými vrcholy se dostanete na trek podél malebné hřebenové oblasti Glacier Express. Na cestě k ledovci Alyeska máte několik zastávek na pořízení fotografií, zatímco váš průvodce vám bude vyprávět o historii místní divočiny. Jakmile se dostanete na hranici ledovce, průvodce se postará o lezecký postroj a lana a sami vylezete na samotný ledovec. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny a pokrývá vzdálenost přibližně jedné míle. Večer je určený pro odpočinek a lázni v hotelu Alyeska.

aljaška

ANCHORAGE - WRANGELL ST. ELIAS NATIONAL PARK   - 3.- 7. den

Odlet soukromou Cessnou 172 na letiště McCarthy  Let trvá přibližně dvě hodiny Transfer z ulice Ultima Thule vás vyzvedne z letiště a odveze vás na základnu na další 4 noci. Zažijete zde  tři neuvěřitelné dny v Národním parku, Wrangell St. Elias! Jelikož hornatý terén je známý svou obtížnou navigací, nejlepším způsobem, jak si užít této oblasti, je letadlo. Podle počasí vám bude naplánovano dobrodružství na každý den.  Mezi další aktivity patří turistika a pozorování volně žijících živočichů. Namísto předem naplánovaného rozvrhu, budete mít každé ráno možnost se kreativně zapojit do plánování dne v závislosti na počasí a vašimi touhami. (horolezectví, trekking, rybaření, pozorování zvěře atd... Žádné dva dny nejsou stejné, ani předurčené, takže Váš pobyt v Ultima Thule je nezapomenutelný!

Přenocování v Ultima Thule Lodge

Wrangell St. Elias Národní park
Wrangell St. Elias Národní park

KACHEMAK BAY - 7.-10. den

Přelety soukromým letadlem do zálivu Kachemak. 

Zde si můžete naplánovat z aktivit: pozorování orlů, tuleňů, medvědů, možná i velryb - přímo z kajaků z bezprostřední blízkosti! Možnost rybolovu – bohatý úlovek zaručen! Zapůjčení výbavy a nocování ve stanu na pláži - večer oheň, opékání ryb, romantika, pohoda. Trekking s překrásným výhledem na celý záliv a majestátní sopky na protějším poloostrově (jednodenní až třídenní záležitost)! Pohádkový trek k ledovcovému jezeru nebo náročnější treky v okolí. Celodenní nebo půldenní mořský lov halibutů. Výlet letadlem na medvědy lovící lososy z bezprostřední blízkosti (nezapomenutelný zážitek). Poslední den návrat do Anchorage.

Přenocování v Tutla Bay Lodge

Kachemak

Nenašli jste co jste hledali?

Jen proto, že to není tady, neznamená, že to neumíme. Délka vašeho pobytu závisí jen a jen na Vás, sami si vyberete, co byste rádi navštívili a poznali. My jsme připraveni na všechny varianty, na kratší i delší pobyt. Cena se může měnit v závislosti na termínu.  V naší nabídce je zahrnuto: naplánování itineráře, asistence a ubytování v luxusním hotelu. 

RYCHLÁ FAKTA

Populace : 742 000

Rozloha: 1 717 856 km² - největší stát USA

Hlavní město:  Juneau    Největší město : Anchorage

Jazyky: Angličtina + 20 indiánských jazyků

Měna:  USD 

Čas: většina státu: −9 hod  (letní čas)
ostrovy Z od 169° 30': −10 hod (letní čas) 

Nejdelší řeka: Yukon a Kuskokwim.
Nejvyšší hora:  vrchol Denali s nadmořskou výškou 6190 m v Aljašských horách  / nejvyšší hora  USA

Víza: Základním dokladem pro vstup země je platný  cestovní biometrický pas + platná registrace ESTA nebo americké vízum.​ (pro cesty nad 90 dní pobytu)

Elektřina: Napětí a frekvence je 120V, 60Hz. Při cestě do USA je třeba adaptér.

KDY JET?

Sezona : březen - září 

Doporučujeme: léto

Vhodné:  milovníci přírody, rodiny, incentivní cesty, romantika.

Délka letu: s přestupy od 18 hodin.

Náš tip: 

Bez ohledu na to, kam jdete na Aljašce, můžeme vám zaručit, že rozptýlíme veškeré stereotypy. Leťte cessnou na ledovce!

Měli bychom vědět: První Evropané prozkoumali pobřeží Aljašky ve 30. letech 18. století, stejně jako v dalších desetiletích se jednalo o Rusy. Ti zde na konci 18. století založili první osady a i přes několik španělských expedic do oblasti se region stal součástí Ruska. Celé území odkoupily od Ruska v roce 1867 Spojené státy, které zde zřídily v roce 1912 teritorium, jež existovalo téměř 50 let. Aljaška se 3. ledna 1959 stala 49. státem USA.

bottom of page