top of page
La Dolce Vita v Itálii Čím déle, tím
La Dolce Vita v Itálii Čím déle, tím
La Dolce Vita v Itálii Čím déle, tím
La Dolce Vita v Itálii Čím déle, tím
La Dolce Vita v Itálii Čím déle, tím

La Dolce Vita v Itálii

Čím déle, tím lépe 

TOSKÁNSKO - AMALFI

Toskánsko a Amalfi patří k nejkouzelnějším místům v Itálii. S námi můžete začít na severu Itálie v  malebném kraji s upravenými vinicemi, stříbřitými olivovými háji a alejemi štíhlých cypřišů. Užívat si místní pohodu se skleničkou dobrého vína v ruce je snem snad každého požitkáře. Čím déle, tím lépe. Zcela omládnete  u bazénu wellness hotelu s vyhlášenými lázněmi a  gastronomickými dobrotami. Seznámíme vás se vším, co tato jedinečná krajina plná historie, umění nabízí.  A pokud Itálie patří k vašim zamilovaným destinacím, pak návštěva Amalfského pobřeží tento pocit jenom umocní. Amalfi je totiž plným právem považováno za jedno z nejromantičtějších pobřeží Itálie. Jeho nádherný dramatický ráz vytvářejí vysoké hory, jejichž svahy strmě padají do modrého Tyrhénského moře. A do těchto strání jsou zasazena malebná městečka, která se úbočí hor drží podobně jako kamzíci na horské stěně. Pobřežní cesta vám bude připomínat jaká je skutečná La Dolce vita !

TOSKÁNSKO 

Po přistání ve Florencii budete odvezeni do bývalého hradu z 12 století  jen za pouhých čtyřicet minut jízdy autem. Toskánský hotelový skvost Castello del Nero s jeho 740 ha pozemkem nemá tendenci poutat pozornost na první pohled, což však není výzva k tomu, abyste ho minuli. Naopak! Zvenku je poměrně nenápadný – abychom si rozuměli: nepotrpí si na prvoplánovou okázalost. Jakmile však přijdete blíž, pochopíte, proč je přirozeným magnetem pro všechny romantické duše. Castello del Nero bez debat patří k místům, která vás okouzlí aurou florentských šlechtických rodin. Osvěží vás dokonale omlazující lázeňská léčba, odpočinete si u bazénu s výhledem na malebnou krajinu a vychutnáte  místní produkty, které připravuje Michelinská restaurace La Torra. Její bohaté menu vychází z lokálních sezónních surovin. Motto šéfkuchaře Giovanniho Lucy Di Pirra totiž zní: „Pokud chcete kvalitu, musíte se řídit přírodou.“ Za dalšími gastronomickými specialitami se vydáte třeba v kabrioletu Alfa Romeo. Vydejte se do Sieny a ochutnejte tradiční pokrmy, kde místní speciality zahrnují hovězí maso ze speciálního chovu dobytka Chianina, těstoviny e fagioli a samozřejmě lanýže. Ujistěte se, že máte nějaký čas na ochutnání vína z mnoha vinic kolem Montalcina. Toskánsko je známé svým Chianti a my vám zajistíme, abyste poslali sbírku oblíbených vín domů, aby vám připomněli vaše toskánské útočiště. Atmosféra autentického Toskánska a krása vinařské oblasti Chianti vás rychle pohltí. Pobývat v místě, které si ve svých útrobách nese 900 let vzpomínek, je samo o sobě magické, proto vás asi nepřekvapí, že žádný z místních pokojů a suit není dokonale identický. Pečlivě provedená renovace odhalila neocenitelnou sbírku originálních prvků, včetně vzácných fresek z 18. století. Vy se tak můžete během svého pobytu vrátit o několik století zpět a představovat si, jaké by to bylo, kdyby… Dovyprávění příběhu už necháváme na vás.

UBYTOVÁNÍ V HOTELU CASTELLO DEL NERO

Náš tip: Zpestřete si svůj pobyt ranním letem v horkovzdušném balónu, školou vaření nebo odpolední jízdou na koni.

SORRENTO

 

Do pobřežního městě Sorrento můžeme vyrazit i vlakem a ubytujeme vás v historickém  hotelu Bellevue Syrene, který byl postaven na původních základech římské vily Earls Mastrobuono v roce 1750 a na hotel byl přebudován v roce 1820. Tento stylový hotel byl navštěvován slavnými spisovateli, básníky a umělci. Sorrento je malebně položené mezi sady citronovníků a pomerančovníků na lávových terasách nad mořem. Neztratilo nic ze svého dávného kouzla. Je obklopeno ze tří stran stržemi nad mořem a jako pěkné stinné letovisko je také vhodným výchozím místem k výletům po pobřeží. Využijte krásy okolí hotelu Bellevue, bazény a nádherný výhled na moře během dne a v noci vás vezmeme  do vinného sklípku v římské jeskyni na degustaci vín. V příštích několika dnech doporučujeme prozkoumat okolí pěšky a autem. Město Sorrento se může pochlubit krásnými kostely, náměstími a malebnou marinou. Barokní chrám S. Francesco (s křížovou chodbou ze 14. století) a Villa Comunale s nádherným výzhledem stojí za pozornost. Odpoledne se můžete ochladit ve vodách jedné z mnoha malých pláží. Doporučujeme pláž Marameo s lehátky, plovoucími vodními postelemi, altánky a deštníky nebo vyzkoušejte neobvyklou pláž Cassano proslulou svým černým vulkanickým pískem.

Ubytování v hotelu Bellevue Syrene.

Náš tip:  Sorrento má nádherné okolí a lodí se dostanete na Capri za 45 minut. Osm kilometrů jižně od Sorrenta se nachází Santa Agata sui Due Golfi (390 m), lokalita se skvělým výhledem na Neapolský a Salernský záliv. 

AMALFI 

 

Nejkouzelnější a nejnavštěvovanější oblastí Kampánie je Costiera Amalfitana (Pobřeží Amalfi) v jižní části Sorrentského poloostrova. Odjakživa sem mířili básníci i milionáři zdaleka, aby mohli na vlastní oči spatřit a pocítit legendární místa jako legendární městečko Positano, středověké město Amalfi, romantické horské městečko Ravello a starověké Paestum se svými třemi proslulými řeckými chrámy. Amalfinské pobřeží si zkrátka získá každého.  Amalfi bylo kdysi stejně mocné jako námořní republiky Pisy a Janova. Jenže při zemětřesení v roce 1343 se většina města sesula do moře, a pokud tehdy ve městě žilo 70 tisíc obyvatel, dnes je Amalfi domovem pěti tisícům obyvatel. Mořské letovisko je umístěno mezi dvěma horami, má úzkou hlavní třídu přeplněnou restauracemi, kavárnami a obchůdky a hlavnímu náměstí Piazza del Duomo dominuje nádherná pruhovaná amalfská katedrála di sant´Andrea. Na jejich schodech, připomínající Španělské schody v Římě, líně posedávají rozjímající turisté. Budete ubytováni v oslnivém hotelu Casa Angelina, který je posazený na útesu Praiano. Nabídne vám vše potřebné pro nezapomenutelnou dovolenou – od nádherného výhledu až po vynikající wellness. Moderní a nenuceně stylový hotel Casa Angelina nabízí prvotřídní služby a krásné pokoje s výhledem na Středozemní moře. Naplňte své poslední dny zkoumání fantasticky zachovalých římských měst Pompejí a Herculaneum; jděte zpátky v čase  po ulicích, vjeďte do chrámů a rozjímejte v amfiteátru. Nenechte si ujít prohlídku některých našich oblíbených pobřežních vesnic, jako jsou Ravello, Amalfi a Positano. A pokud hledáte nejdražší místo na celém pobřeží, jste na správném místě. Ravello se rádo chlubí tím, že tu pobývala třeba Greta Garbo nebo D.H. Lawrence.

ubytování v butikovém hotelu Casa Angelina

náš tip: dopřejte si lekci vaření neapolských specialit s kuchařkou Raffaellou D´Esposito a její rodinou. Relaxovat můžete v panoramatickém venkovním bazénu, který se nachází na jedné z teras hotelu Casa Angelina. Nebo se můžete skleněným výtahem a pak po 200 schodech dostat dolů na  pláž.  

 

Nenašli jste co jste hledali?

Jen proto, že to není tady, neznamená, že to neumíme. Délka vašeho pobytu závisí jen a jen na Vás, sami si vyberete, co byste rádi navštívili a poznali. My jsme připraveni na všechny varianty, na kratší i delší pobyt. Cena se může měnit v závislosti na termínu.  V naší nabídce je zahrnuto: naplánování itineráře, asistence a ubytování v luxusním hotelu. 

RYCHLÁ FAKTA

Populace : 61 milionů

Rozloha: 301 338 km²

Hlavní město:  Řím

Jazyky: Italština

Měna: Euro

Hlavní náboženství: křesťanství

Státní zřízení: republika. V Itálii jsou dva nezávislé státy v rámci jedné země: Republika San Marino (40 čtverečních km) a Vatikán (108,7 akrů).
Nejvyšší hora:  hora Monte Bianco (4 810 m), která je součástí Alp. Vrchol hory se nachází na italsko-francouzských hranicích.
 

KDY JET?

Sezona : květen - září  /červenec - srpen vysoká sezóna/

Ideální doba pobytu :   10 dní

 

Vhodné:  svatební cesta, rodinná dovolená, incentivní cesty,

Let : Florencie - Neapol

Náš tip: Obohaťte se o nevšední zážitek, který přináší jízda kabrioletem Alfa Romeo nebo unikátním autem Ferrari v Itálii.

Měli bychom vědět: Itálie má více uměleckých děl na metr čtvereční než kterákoliv jiná země na světě.

bottom of page