top of page

Soukromé safari 

ZAMBIE a  ZIMBABWE

Pro ty, kteří chtějí zažít  Afriku bez davu turistů, je Zambie ideálním místem pro autentickou luxusní dovolenou. Země se může pochlubit působivým množstvím krásných zvířat v jejich přirozeném prostředí a jedněmi z nejlepších kontinentálních přírodních parků. Se sousední zemí Zimbabwe sdílí několik nejkrásnějších přírodních jevů v regionu, mezi které patří například Viktoriiny vodopády na jihozápadě země, jezero Kariba, Národní park Lower Zambezi v jihovýchodní části Zambie. Další Národní park South Luangwa zase patří k nejkrásnějším v  Africe. To vytváří skvělé podmínky pro unikátní safari zážitky z africké divočiny.

Ve vnitrozemském přístavu, odděleném silnou řekou Zambezi, najdete dvě z našich oblíbených destinací pro nezapomenutelné Safari; Zambii a Zimbabwe. Vybrali jsme oblíbené intimní kempy skryté míle od civilizace, kde se nacházejí, a to doslova, sloni na vašem prahu.. Náš výlet na safari zahrnuje např. plavbu kanoí kolem koupaliště hrochů, vyrazíte na dobrodružné noční jízdy a s místními odbornými průvodci budete procházet buší, kde uvidíte neuvěřitelnou divokou zvěř v Národních parcích  Hwange  a  South Luangwa. Nabízíme skutečné africké Safari s nádechem exkluzivity, romantiky i luxusu.

LUXUSNÍ SAFARI

HWANGE

Kde je lepší začít své jižní africké dobrodružství než v kempu Linkwasha ? Po soukromém letu  přistanete na Linkwasha Airstrip, odkud vás dopravíme do vašeho luxusního příbytku. Strávíte tři noci v chráněné oblasti idylické přírody v Zimbabwe v Národní parku Hwange, kde je spousta nádherné divoké zvěře.  Ráno začneme lehkou snídaní, kterou doplní východ slunce stoupající nad savanou, a poté vás váš průvode vezme na projíždku  džipem odkud bude sledovat slony, ​​jižní žirafy, lvy, divoké psy a gepardy. Po odpoledních přírodních procházkách následuje osvěžující koupání ve vašem bazénu s atraktivním výhledem do buše.

K dispozici je 9 luxusních stanů, které mají soukromé verandy, stropní ventilátory a venkovní sprchy. Každý stan má výhled na vodní napajedlo, které navštěvuje divoká zvěř po celý den. 

PROČ SE NÁM LÍBÍ?

Exkluzivní pěší safari za divokou zvěří. Návštěvníci mohou spát i pod hvězdami v nedaleké "Star Bed"; v podstatě spaní na chráněné dřevěné palubě a je stvořenom pro  romantické safari zážitky.

Luxusní safari

ZAMBEZI

Z Hwangue poletíme na sever k Mana Pools  kde je krásný  výhled na řeku Zambezi. Ve vašem luxusním kempu Ruckomechi, známý jako ráj přírodovědců, budete odpočívat na břehu řeky Zambezi, která je hlavním napajedlem hrochů. Tento kemp je  známý jako "oblíbený tábor slonů", zde slony můžete  sledovat přímo  z vaší  venkovní koupelny. Kemp Ruckomechi nabízí celou řadu různých zážitků - od jízd na džipech, nočních procházek a výletů na kánoích a motorových člunech. Relaxovat budete ve svém soukromém apartmá se stany a vychutnáte si "nekonečný" bazén s okolní africkou přírodou.

Vaše plátěné apartmá se může pochlubit vnitřními a venkovními sprchami vyhřívanými solárními gejzíry, úžasným výhledem na řeku Zambezi. Je chráněno velkým hájem z akácií a velkými mahagonovými stromy. Úchvatný interiér a nekonečný bazén. 

PROČ SE NÁM LÍBÍ ?

Exkluzivní poloha hotelu Ruckomechi Camp je ideálním místem pro vytvoření mimořádně smyslného zážitku Je tu běžné vidět slony stojící pod stíny stromů v táboře po celý den, což je zážitek, který nenajdete nikde jinde.

Ruckomechi kemp, Safari

VIKTORIINY VODOPÁDY S DUHOU

Po příjezdu na letiště vás místní průvodce odveze do kempu Tongabezi .  Romantický úkryt leží na řece Zambezi a má velmi útulné a pohostinné prostředí.  Zde budete  relaxovat a užívat si klidného útočiště luxusního afrického tábora v srdci Zambie. Viktoriiny vodopády jsou jedním z nejlepších míst na jihu Afriky pro milovníky zážitkové dovolené. V této oblasti máte před sebou dvě naprosto odlišné tváře jedné a téže řeky. Zambezi nad vodopády je ideálním místem pro pozorování zvířat, rybáře, milovníky výletních lodí a vodáky, kteří mají rádi poklidnou plavbu a kochání řekou. Zambezi pod vodopády je divoká řeka plná nebezpečí, lákající milovníky adrenalinových vodních sportů. Nemůžeme jinak než doporučit ochutnávku z obojího. Prohlídka vodopádů – jednoho z divů světa - Vám možná připomene Davida Livingstona, ale i našeho cestovatele Emila Holuba a jeho vůbec první mapu vodopádů. Mohutnost a velkolepost vodopádů si uvědomíte teprve, když se nad ně vznesete v helikoptéře. Teprve když uvidíte zblízka sloupec vodní tříště, který je vystřelován až do výšky 200 metrů nad vodopády, pochopíte, jak mohutný je proud padající do propasti pod vodopády. I ten nejkratší let (cca 12 minut) určitě stojí za to. Procházka s divokými lvy je možná jen a jen u Viktoriiných vodopádů. Lev patří k symbolům Afriky a vyjít si s ním na procházku je bezesporu jednou z krásných možností, jak se s Afrikou setkat. Pro obzvlášť nezapomenutelný zážitek ve večerních hodinách doporučujeme večeři při svíčkách na plovoucím sampanu odkud budete moci pozorovat západ afrického slunce.  

Romantické útočiště na břehu řeky Zambezi, založené průkopníky ekoturistiky v Zambii. 11 krásných individuálně  navržených domů a chatek. 

PROČ SE NÁM LÍBÍ ?

V mohutné koruně starého ebenu máte k dispozici tree bungalov, který vás vrátí do “starých dobrých” koloniálních časů. Nábytek z masívu, dřevěná podlaha, výhled na řeku Zambezi a dokonale začleněný živý strom do interiéru pokoje – nebo přesněji dokonale začleněný pokoj do koruny živého stromu. Zde získáte skutečný africký zážitek s výrazným nádechem luxusu a stylu. Postel s nebesy a moskytiérou, koberce a doplňky, vše vybíráno s vědomím, že kouzlo je v detailu. Stylově vybavená koupelna a prostorná terasa, zařízená s citem pro odpočinek a relaxaci... Jedním z našich nej je večeře při svíčkách na lodi a výlety k mohutných Viktoriinským vodopádům.

DIVOKÁ TVÁŘ ZAMBIE

Základnou pro příští dvě noci je kemp Chongwe River Camp. Jen zvuky buše, safari pro každého a na mnoha výletech je zaručena exkluzivita. Tyto výlety s průvodcem vám poskytnou nejlepší pozorování divoké zvěře na světě. Neobvyklým zážitkem je  odpočinková rybářská expedice na řece Zambezi. Zde můžete ulovit tygří rybu a svou kořist si uvařit u táborového ohně. Dále pojedeme do Národního parku  South Luangwa kde si můžete vybrat přenovování v několika kempech. Kempy jsou velmi odlišné a máte na výběr z Luwi, Nsolo nebo Kakuli, ve kterých můžete strávit obě noci. Kakuli je naší  naší preferenční volbou díky své fantastické poloze na řece Luangwa. Údolí Luangwa Valley má dvě odlišné tváře, na konci období sucha květen-říjen je krajina tvořena vyschlými jezírky a zvířata se stahují ke zbytkům vody u napajedel. Avšak pozorovat zvířata se zde dají i během tzv. Emerald season, během období dešťů, kdy se hladina řeky zvedne a rozlije z koryta. Záplavová planina je široká až 10 km, jsou zde různé kanály, řeka stále mění svůj směr. Luangwa je jedna z mála řek na světě, do jejíhož toku člověk vůbec nezasáhl, po celé délce 700 km toku nejsou přehrady ani zavlažování a zemědělství. Vaše poslední dny pobytu strávíte v luxusním táboře Chinzombo v South Luangwa. Jediný způsob, jak se dostat do tábora, je plavba lodí, kdy se budete plavit podél šustících keřů . Prostorné vily mají otevřené půdorysy umístěné v krásné poloze na rozsáhlém ohybu řeky Luangwa. Zde budete mít  projíždky džípy za leopardy, zebrami, žirafami, antilopa,i a vodními bůvoly.... 

V kempu je podél břehu řeky umístěno 8 luxusních safari stanů s vlastním soc. zařízením a dále apartmány, 2 prostorné stany s obývacím pokojem, jídelnou a bazénem. 
PROČ SE NÁM LÍBÍ ?

Kemp s výjimečným servisem, ohromným luxusem a neuvěřitelnými aktivitami. Mezi nejoblíbenější aktivity, kromě safari patří lodní výlety, rybolov a kanoe.

Nenašli jste co jste hledali?

Jen proto, že to není tady, neznamená, že to neumíme. Délka vašeho pobytu závisí jen a jen na Vás, sami si vyberete, co byste rádi navštívili a poznali. My jsme připraveni na všechny varianty, na kratší i delší pobyt. Cena se může měnit v závislosti na termínu.  V naší nabídce je zahrnuto: naplánování itineráře, asistence a ubytování v luxusním hotelu. 

RYCHLÁ FAKTA

Populace : 15.021.002

Hlavní město:  Lusaka

Jazyky: Angličtina, Bemba, Nyanja, Tonga

Měna: Zambijská Kwachna 

Čas: GMT + 2 hod 

Víza: Základním dokladem pro vstup země je platný  cestovní pas, ten musí být platný ještě alespoň 3 měsíce po vstupu do země. Nutné je i vstupní vízum, které vám ale automaticky vystaví po příletu na letiště za poplatek 80 USD v Zambii. Víza se udělují maximálně na 3 měsíce.

Nejdelší řeka: Zambezi 2.660 km (v zemi 1.600 km)
Náboženství: animisté 27 %, protestanti 23 %, římští katolíci 17 %, afričtí křesťané 6 %

KDY JET?

Sezona : duben - listopad,

Doporučujeme: srpen

Vhodné: páry, milovníci přírody, rodiny, malé skupiny.

Délka letu: s přestupem od 12 - 16 hodin

 

Náš tip: 

Vydejte se na vzrušující výlet vrtulníkem přes řeku Zambezi a vodopády Victoria.

 

Měli bychom vědětSkotský misionář a cestovatel David Livingstone pro nás objevil na horním toku Zambezi roku 1855 mohutné vodopády a pojmenoval je po anglické královně Viktorii.

bottom of page