top of page

EXOTICKÝ RÁJ NA DOTEK 

JÁVA - BALI - LOMBOK 

Indonéské souostroví se může pochlubit více než 17 000 ostrovy ... a to je až příliš mnoho možností na plánování ideální cesty. My jsme výběr zúžili na naše nejoblíbenější  místa a naplánovali skvělé zážitky, na které nezapomenete. Od sopek a chrámů na Jávě, až po pláže na ostrově Lombok a rýžová pole na Bali... Takže, odkud začneme? Každou cestu umíme přizpůsobit vašim představám, ale náš současný favorit začíná na krásném ostrově Jáva...  

JÁVA 

Domníváme se, že je to jedno z nejklidnějších míst; dokonalá kombinace úžasné krajiny se špetkou staré historie a velké dávky kultury. Odpočiňte si u Amanjiwo, kde objevíte nerušený klid tohoto krásného ostrova. Vydejte se brzy ráno na výlet s průvodcem do chrámu Borobudur, kde se dovíte více o historii a tajemství chrámu. Je považován za jednu z nejkrásnějších budhistických památek na světě. Unikátní architektonická stavba z 9. století je nejnavštěvovanější památkou Indonésie a rozhodně by neměla chybět ani ve vašem itineráři. V roce 1911 byl zapsán na seznam UNESCO.Jakmile vylezete na vrchol ve správný čas, budete svědky východu slunce nad sopkami ponořeného do měnícího se kuželu světel nad ranní mlhou. Ohromující zážitek. Po prohlídce chrámového komplexu budete cestou na koni  pozorovat jak se místní život  probouzí do dalšího dne. 

UBYTOVÁNÍ V HOTELU AMANJIWO, JAVA

Náš tip: Milujeme zdejší tradiční lázeňské procedury. Zahrnují starou holistickou techniku ​​léčby jamu a tyto procedury si můžete vychutnat ve vašem  apartmá  nebo ve speciálně navrženém Spa Suitu. 

LOMBOK

Místem stvořené pro relaxaci je kouzelný ostrov Lombok, který sousedí s ostrovem Bali. Svou rozlohou, 80 x 70 kilometrů, je o něco menší, ale rozhodně není nezajímavý. Najdete zde nedotčenou tropickou vegetaci, sopku Gunung Rinjani, mahagonové lesy, banánové a kokosové plantáže a rozlehlé liduprázdné pláže. Můžete se seznámit s tradičním životem místních obyvatel – Sasaků či navštívit horské vesnice a vodopády. Lombok začíná být zajímavým turistickým cílem, ale nenajdete zde davy lidí a vše je tady prostě autentičtější. Ostrov je opravdovou oázou klidu. Na severozápadě Lomboku se rozprostírá malé souostroví Gili, kde najdete opravdu nedotčenou přírodu, azurovou vodu, nádherné bílé pláže a vynikající možnosti pro potápění a šnorchlování. Ostrůvky jsou tak malé, že se lehce dají obejít i pěšky. Největší atrakcí ostrova je jednoznačně sopka Rinjani, na kterou se pořádají několikadenní treky. Odměnou je zde zcela fantastický výhled na kráter sopky s jezerem, což je jeden z nejkrásnějších pohledů, které v Indonésii můžete spatřit.  Dokonalá pláž Medana a hotel Lombok Lodge, který se skládá z pouhých 9 stylových apartmánů je nirvánou klidu a odpočinku u azurové vody Indického oceánu. Pláže v Medanu jsou považovány za nejlepší z Indonésie a my vám zajistíme dostatek času, abyste si je užili - ale i  okořenili výpravou na nedotčené ostroly Gili.

Ubytování v hotelu The Lombok Lodge.

Náš tip: koupání v nekonečném bazénu s výhledem na malebnou zátoku nestačí,  jděte do jedné ze čtyř restaurací, které se nacházejí v okolí hotelu. Vyberte si jednu z kuriózních kaváren v okolí bazénu nebo krásnou restauraci, která je domovem indonéského šéfkuchaře Wayana Jiwa Raga. Nabízí delikátní asijské jídlo, na které budete dlouho vzpomínat. Pro zamilované je tou správnou volbou večeře na pláži při svíčkách, se šampaňským a čerstvými humry

BALI

Indonéský ostrov Bali je magické místo díky své překrásné krajině, bohaté tradici umění a kultury a všudypřítomným chrámům. Místní zde vybudovali pozoruhodný systém teras, který jim pomáhá efektivně pěstovat nejrůznější odrůdy rýže. Balijské umění, hudba a tanec se soustředí kolem vesnice Ubud. Místní pláže nabízí prvotřídní zázemí, nekonečnou relaxaci a v některých oblastech i skvělé šnorchlování. Balijci patří mezi nejštědřejší a nejmilejší lidské duše, a tak vám naši lokální průvodci nabídnou to nejvřelejší pohostinství. Díky nim skvěle poznáte místní život, historii a kulturu. Naše cesta míří do Uluwatu. Toto skryté útočiště na útesu  skýtá nádherný výhled na Indický oceán a neuvěřitelnou scenérii . Na poloostrově najdete krásné pláže s bílým pískem a turismem dosud nezasažená místa. V hotelu Alila si musíte dopřát luxusní lázeňskou péči a plně se oddat odpočinku. Nesmíme vynechat i návštěvu chrámu Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvátný), který jpatří mezi nejposvátnější chrámy a je strážcem celé jihozápadní strany ostrova. Byl postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem a je jedním z nejnezapomenutelnějších míst na Bali.V celém areálu chrámů přebývají opičky, které jsou tu doma a podle toho se také chovají. V případě, že vám tito malí kamarádi něco vezmou, tak vám na pomoc přijdou místní. Ti se za spropitné pokusí opičku podplatit ovocem a získat vaše věci zpět.

ubytování v hotelu Allila Villas Uluwatu

náš tip: Nezapomenutelný výhled! Nádherné interiéry kombinují moderní styl s místními balijskými akcenty. Otevřený design, unikátní ploché lávové skalní střechy a bambusový strop umožňují jemný mořský vánek volně proudit kolem vás.

Více hotelů na Bali zde

 

Nenašli jste co jste hledali?

Jen proto, že to není tady, neznamená, že to neumíme. Délka vašeho pobytu závisí jen a jen na Vás, sami si vyberete, co byste rádi navštívili a poznali. My jsme připraveni na všechny varianty, na kratší i delší pobyt. Cena se může měnit v závislosti na termínu.  V naší nabídce je zahrnuto: naplánování itineráře, asistence a ubytování v luxusním hotelu. 

RYCHLÁ FAKTA

Populace : 244 milionů obyvatel

Rozloha: 1910000 - 17508 ostrovů

Hlavní město:  Jakarta

Jazyky: Indonéština; jávanština, angličtina a cca 300 místních jazyků

Měna:  indonéská rupie (Rp) = 100 senů

Čas: GMT + 7 hod (letní čas)
Národnostní složení: malajští indonésané (98 %, cca 150 nár. skupin, z toho 40 % Jávanci)
. Indonésie je domovem více než 300 etnických kmenů žijících v pralesích. Některé z nich dosud nepotkaly bělochy.

Nejvyšší hora:  Puncak Jaya - 4 884 m n.m (Nová Guinea)

Víza: Podmínkou je platnost pasu 6 měsíců po návratu a dostatek volných stran. Indonéská republika zrušila vízovou povinnost pro občany České republiky, kteří hodlají zemi navštívit jako turisté a jejich pobyt nepřesáhne 30 dní. víceMZV

KDY JET?

Sezona : duben - listopad 

Ideální doba pobytu :   12 dní

Vhodné:  svatební cesta, rodinná dovolená, incentivní cesty.

Délka letu : s přestupy 14 hodin.

Počasí:  tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. V průběhu roku se teploty mění jen mírně, například v Jakartě se pohybují mezi 26 až 30 °C. 

Náš tip: Vydejte se na ranní túru a podívejte se na východ slunce a vrcholy sopek. 

Měli bychom vědět: Název země je tvořen ze slov Indie a nésos (ostrov). Pestrá je místní kultura, míchají se zde původní kmenové tradice i vliv kolonizátorů z Portugalska a Nizozemska. Centrální ostrov Jáva je muslimský, kdežto turistické Bali patří hinduismu.

bottom of page